Jak sobie radzić z nadpotliwością?
Choć moglibyśmy myśleć inaczej, nadpotliwość to powszechny problem. Piszemy i tym, skąd się bierze oraz jak można ją wyleczyć
2018-10-16, 14:18

Przyczyny nadpotliwości

Nadpotliwość ma trzy rodzaje i z każdym z nich wiążą się różne przyczyny. Pierwszy to nadpotliwość emocjonalna. Pojawia się u 9 na 10 osób narzekających na tę przypadłość. Wiąże się z silnymi emocjami niezależnie od tego, czy to emocje pozytywne czy negatywne. Odbiera pewność siebie w ważnych momentach i bywa naprawdę uciążliwa. W skrajnych przypadkach doprowadza do nerwic.

Drugim rodzajem jest pocenie wtórne. Jest ono z kolei wywoływane przez choroby i warunki atmosferyczne. Dotyczy 1 na 10 przypadków walczących z potem.

Ostatni typ to nadmierne pocenie pokarmowe. Objawia się zaczerwienieniem twarzy i zwiększonym poceniem na czole, nosie i w okolicach ust podczas spożywania przez cierpiącego na nie określonych pokarmów albo posiłków o bardzo wysokiej temperaturze.

Jak sobie radzić z nadpotliwością?

Jak sobie radzić z tym problemem?

Zaczynamy od stosowania antyperspirantów i dezodorantów, blokerów i leków. Jeśli to nie pomaga, udajemy się do chirurga albo dobrego gabinetu medycyny estetycznej, który przeprowadzi odpowiedni zabieg.

W Klinice Zakrzewscy oferowane jest leczenie nadpotliwości przy użyciu toksyny botulinowej. Zatrzymuje ona przepływ impulsów między nerwami a gruczołami i uniemożliwia wydzielanie potu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak sobie radzić z nadpotliwością, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

KONTAKT / AUTOR
Klinika Zakrzewscy
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.